Temizlik Şirketlerinin Sunduğu Apartman Temizliği Hizmetleri

Merdiven ve apartmanların genel temizlik işleri için kapıcı çalıştırmak, kapıcının kirasından faturalarına dek tüm ihtiyaçlarının karşılanması oldukça yüksek maliyetli olduğundan geçmişte kalmış bir tercihe dönüştü. Bu denli yüksek harcamayı sadece ev temizliği veya servis hizmetleri için yapmak yerine profesyonel çözümler sunan bir şirketle anlaşmak, tüm apartman sakinlerinin bütçesini düşünerek verebilecek hem en ekonomik hem de en akıllı karar olacaktır. Üstelik bu şirketlerin ev temizlik fiyatları düşünenden de ucuz olduğundan, temizlik şirketiyle çalışmak üzere araştırmaya koyulan tüm apartman sakinleri ve yöneticileri ilk olarak fiyatların ne kadar uygun olduğunu fark ediyor. Sigortasından maaşına, kirasından faturalarına dek kapıcının tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere apartman sakinlerinin yaptığı harcamanın daha da azıyla temizlik şirketinden, çok daha fazla memnun kalınacak şekilde hizmet almak mümkün…

Apartman merdivenlerinin haftanın birkaç gün silinmesi gerekirken temizlik işleri yalnızca korkuluk ve merdivenlerin silinmesinden ibaret değil. Doğalgaz, elektrik ve su sayaçlarının temizlenmesinden örümcek ağlarının alınmasına apartman dâhilinde iç mekânın temizliğine dair pek çok yapılması gereken iş bulunduğu gibi apartmanın girişi de kapı camından posta kutularına dek düzenli olarak temizlenmelidir. Tüm bu temizliğin titiz bir çalışma anlayışına sahip kişilerce yapılacağını garanti eden apartman temizlik şirketleri ise rekabetin günden güne biraz daha kızışmasından dolayı hizmet kalitesini maksimize etmeye çalışıyor. Apartmanın temizlik işleri için yöneticilerin daha fazla şirket arasından seçim yapma imkânına sahip olması, hizmet veren şirketin de ne yapıp edip temizlik işlerinden memnun kalınmasını sağlamasını zaruri kılıyor.

Bu temizlik şirketleri apartman yöneticisiyle görüşerek, temizliğin kaç gün ve hangi saatler dâhilinde yapılmasının istendiğini öğreniyor. Daha sonra yetkili bir kişi temizlik işlerinin niteliği belirlemek ve apartmanın büyüklüğüne göre kaç kişilik bir ekibin görevlendirilmesi gerektiğinin tespiti için keşfe geliyor. Apartmanın incelenmesinden sonra yetkili firma çalışanı, temizlik hizmetinin hangi ekipmanlarla ve ne büyüklükte bir ekiple yapılacağına karar veriyor. Firmanın her zaman yeterli temizlikçinin çalıştığı büyüklükte bir ekiple apartmana gelmesi, apartmanın tüm temizlik işlerinin istenen saatlerde yani herhangi bir gecikme yapılmadan tamamlanmasını sağlamakta.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir