Apartmanlar, siteler ve rezidanslar çok fazla insanın bir bölgede toplanmış olduğu, ayrıca bakteriler bakımında üremeye oldukça elverişli bir yuva olmaktadır. Oldukça fazla insanın giriş çıkış yapmış olduğu bu alanlarda oluşabilecek bulaşıcı hastalıklardan korunmak için temizlik işleminin düzenli aralıklar ile yapılması gerekmektedir. Yıllardır sektörde temizleme konusunda gerek daire temizleme gerekse villa temizleme alanlarında da uzmanlaşmış temizlik personellerimiz sizlere güvenilir hizmet veren tek adrestir.

Apartman temizliği fiyatları, binanın kaç katlı olduğundan kaç daireli olduğuna kadar yöneticinin vereceği bilgiler doğrultusunda belirlenmektedir. Genellikle apartman yöneticileri tarafından firmamıza başvuruda bulunup çözüm ortağı arayan bina sakinleri ile apartman temizleme işlemleri için gerekli tüm bilgilerimizi ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşmaktayız. Temizleme şirketimiz profesyonel hizmet vererek İstanbul’un her ilçesine ve semtine kaliteli hizmet sunmayı misyon haline getirmiştir.

Apartman temizliği fiyatları temizlik yapılacak olan binanın kat sayısına ve hangi aralıklarla yapılacağına göre değişiklik göstermektedir. Bazı apartman sakinleri günlük olarak işlem yaptırırken bazı müşterilerimiz ise haftalık ya da aylık olarak detaylı temizleme uygulaması yaptırmaktadır. Uzman firmamız çatı katı, bodrum, otopark, asansör ve merdivenler bina temizlenmesinde bir bütünlük oluşturmaktadır. Tabi bu alanların metrekare bilgileri randevu alınırken temizliği yaptıracak yönetici tarafından bildirilerek apartman temizliği fiyatları konusunda bilgi alınmalıdır. Bodrum, çatı katı gibi alanlar çok sık kullanıma maruz kalınmadığından bu alanlarda yapılacak temizleme işlemleri aylık olarak da yapılanabilir. Ancak kullanım alanları arasında merdiven ve asansörler kadar çok kullanılan kapalı otopark alanları çok sayıda arabanın giriş çıkış yapılması ve bu bölgelerde fare gibi zararlı canlıların yaşamasına elverişli alanlar olması nedeni ile sık temizlenmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Giriş çıkışların oldukça yoğun olduğu apartmanlarda mikropların yayılmasını farklı haşerelerin üremesini engellemek amacı ile temizleme işlemi en az haftada iki gün şeklinde yapılmalıdır. Kullanım alanının az olduğu yerler ise on beş günlük periyotlarla profesyonel bir ekip tarafından temizlenmelidir. Merdivenlerde yapılacak temizlik işlemleri özel dezenfektanlar ile sağlanmalıdır. Katta bulunan daireleri dışarıdan gelebilecek mikroplara karşı koruyan bu önlem sayesinde insanlar yaşam alanlarında daha hijyenik olarak güven içerisinde yaşayabilirler.

Asansörlerdeki temizlik işlemi de oldukça önemlidir. Dokunulan alanlar özel dezenfektanlar ile temizlenmelidir.  Asansör temizleme işlemi sırasında belli bir süre asansör kullanımı durdurulmalı bina sakinleri bu duruma itina göstermelidir. Binada bulunan camlar, merdiven kolları, posta kutuları, elektrik, su, doğalgaz sayaçlarının içerinin mutlaka tozları alınmalı, bu bölgede oluşabilecek haşerelerin önüne geçilmelidir. Merdiven kolları çok sayıda insanın temasına maruz kalması nedeni ile eller aracılığı ile mikropların dağılmasında büyük önem taşımakta temizlik işlemi sırasında kesinlikle atlanmaması gereken yerlerin başında yer almaktadır.

Bahçe çevresinde temizleme işlemi yapılacak ise apartman temizliği fiyatları alınırken ne kadar büyüklükte bir alan olduğu mutlaka bildirilmeli, bunun için de özel fiyat alınmalıdır.

Apartman temizliği fiyatları toplamda fazla gibi görünse de aslında daire başına ödenecek ücret hesaplandığında ücretin ne kadar makul seviyede olduğu görülmektedir.